صفحه اصلی > اخبار   
پیوندهای مرتبط

سامانه جامع آموزش (سجا)
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
دانشگاه مجازی المصطفی
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
بانک جامع تبلیغ
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
اسلام‌کوئست.نت
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
نامه به جوانان غربی (letter4u)
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
سرشمار؛ سرویس نظرسنجی
با حضور معاون ارتباطات و بین الملل جامعةالمطفی برگزار شد.

تعداد بازدید: 1010

گروه گزارش: نشست خبری ششمین گردهمایی دانش آموختگان جامعةالمصطفی، با حضور «حجت­الاسلام و المسلمین حکیم­الهی»، معاون ارتباطات و بین­الملل جامعةالمصطفی، صبح امروز برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، حجت الاسلام والمسلمین حکیم الهی در این نشست خبری ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تقدیر از ملت شریف ایران و مردم غیور و دین مدار شهر مقدس قم در برگزاری باشکوه مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن، خاطرنشان ساخت: راهپیمایی با شکوه روز 22 بهمن امسال، برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار ملت بزرگ ایران افزود.

وی در ادامه با تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در اطلاع رسانی و انعکاس مناسب سمینارها، همایش­ها و اخبار داخلی و خارجی،ابراز داشت: تلاش شبانه روزی خبرنگاران متعهد موجب دمیدن روح امید در جامعه و ایجاد احساس آرامش، نشاط و پویایی در میان اقشار مختلف مردم می­گردد.

معاون ارتباطات و بین­الملل المصطفی همچنین با تشکر ویژه از برگزارکنندگان ششمین گردهمایی دانش آموختگان جامعةالمصطفی در برنامه ریزی و مدیریت این رویداد، اظهار داشت: مراکز علمی، آموزشی و دانشگاهی به دو دسته تقسیم می­ شوند. دسته اول مراکزی هستند که تنها به آموزش و تربیت دانشجویان خود توجه دارند و با دانش آموختگان خود ارتباط چندانی ندارند. بسیاری از این مراکز خدمات خود را بدون توجه به نیازهای جامعه ارائه می­دهند و آینده کاری و نیاز دانشجویان، دغدغه آنها به شمار نمی­آید.

وی، دسته دوم مراکز آموزشی پژوهشی را مراکز رسالت مدار خواند و ابراز داشت: این دسته علاوه بر آموزش و تربیت دانش پژوه، دغدغه شغل و آینده کاری آنان را نیز دارند. شاخصه این دسته از مراکز آموزشی پژوهشی دو مسئله آینده شغلی دانش آموخته و تأسیس رشته و تربیت نیرو بر اساس نیاز جامعه هدف است.

حجت­الاسلام والمسلمین حکیم­الهی، جامعةالمصطفی را یک مرکز علمی- آموزشی رسالت مدار دانست و یادآور شد: المصطفی یک نهاد علمی، آموزشی و حوزوی با بهره گیری از عالی­ترین استاندارهای آموزشی است و علاوه بر دغدغه آموزش و تربیت نیرو، به دو اصل اساسی کارآمدی دانش آموختگان و ایجاد زمینه اشتغال برای آنان و نیز نیاز جوامع هدف در برگزاری رشته­ها و مواد درسی توجه دارد.

وی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ و پیوند مستمر میان جامعة المصطفی و دانش آموختگان، اذعان داشت: یکی از معیار­های ارزیابی مراکز دانشگاهی و رتبه بندی آنها، ارتباط با دانش آموختگان است. دانش آموختگان بهترین محک و شاخص برای ارزیابی یک دانشگاه به شمار می­آیند. بر این اساس المصطفی مفتخر است تا کنون بیش از سه هزار دانش آموخته را به جامعه بشری معرفی نموده که هر کدام از آنان در خدمت رسانی علمی، فرهنگی، دینی و اجتماعی به جوامع خود نقش فعالی را ایفا کرده­اند.

معاون ارتباطات و بین­الملل جامعةالمصطفی ادامه داد: به برکت حضور علمی و فرهنگی این دانش آموختگان، سطح فرهنگ، علم و دانش در جوامع مختلف تعالی یافته و مجهولات بسیاری معلوم و مکشوف شده است. المصطفی بر خود می­بالد که توانسته است افراد کارآمد در حوزه­های مختلف تربیت نماید و ضمن ایجاد ارتباط تنگاتنگ با دانش­آموختگان، موجب تعالی و ارتقای سطح علمی و آموزشی خود گردد.

وی با اشاره به برگزاری گردهمایی سالیانه دانش آموختگان المصطفی، ابراز داشت: تا کنون پنج گردهمایی با حضور فعال دانش آموختگان کشورهای مختلف برگزار شده است و از 26 بهمن ماه سال جاری نیز ششمین گردهمایی دانش آموختگان المصطفی در شهر مقدس قم و در جوار حرم کریمه اهل بیت(علیهم­السلام) برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حکیم الهی برگزاری این گردهمایی را موجب پیوند قلب­ها و عزم­ها خواند و افزود: در این گردهمایی، 59 دانش آموخته المصطفی از چهل و هفت کشور جهان شرکت خواهند نمود که تعداد چهل و هفت نفر از برادران و دوازده نفر از خواهران هستند. در این گردهمایی که تا پنج اسفند ادامه خواهد یافت، یازده برنامه معنوی، نه برنامه شناسایی متقابل میان دانش آموختگان و المصطفی، هشت برنامه دانش افزایی و مهارت آموزی و همچنین پنج برنامه آشنایی با نهادها و دستاورهای جمهوری اسلامی ایران برگزار میشود.

وی، دانش آموختگان دعوت شده را از نخبگان و افراد برجسته علمی المصطفی برشمرد و گفت: میزان اثرگذاری در کشورها و حجم فعالیت­های اجتماعی و دینی، از شاخصهای دانش­آموختگان دعوت شده به این گردهمایی است.

معاون ارتباطات و بین­الملل المصطفی با اشاره به نظرسنجی از شرکت کنندگان هر دوره از گردهمایی جهت بهبود برنامه­ریزی دوره­های بعد، اذعان داشت: در گردهمایی امسال تلاش شده است رویکرد کاربردی و دانش افزایی اتخاذ گردد و از دید و بازدیدهای خسته کننده و سخنرانی­های غیرضروری پرهیز شود.

وی، با اشاره به میزبانی از میهمانان ششمین گردهمایی دانش آموختگان المصطفی در شهرهای قم، تهران و مشهد یادآور شد: زیارت بقاع متبرکه، دیدار با مراجع و علما، حضور در همایش­ها، نشستها و کارگاه­های علمی و دیدار با برخی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران، از جمله برنامه­های تدارک دیده شده برای این گردهمایی است.

حجت الاسلام والمسلمین حکیم الهی در پایان تقویت روحیه معنوی دانش آموختگان، آشنایی متقابل میان المصطفی و دانش آموختگان، تقویت توان علمی و دانش افزایی آنان و آشنایی دانش آموختگان با نهادها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را از اهداف اصلی برگزاری این گردهمایی برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در این گردهمایی، میزبانی از مجاهدان خط مقدم جهاد علم و دانش و جهاد معنویت و اخلاق که سربازان گمنام حضرت ولی عصر(عج) هستند را در ایران اسلامی غنیمت شماریم و بخشی از مجاهدت­های آنان در راه تعالی اخلاق و ارزش­های اجتماعی در کشورهای جهان را منعکس نماییم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج